Briļļu ietvaru dizaina veidi

    Pilns rāmis

Briļļu ietvari, kuri ar rāmi aptver visu briļļu lēcu, jeb tā saucamie pilnie rāmji, ir visizplatītākais briļļu ietvaru veids. Tie tiek gatavoti no visa veida materiāliem, gan metāla, gan plastmasas, gan kombinējot vairākus materiālus kopā. To krāsu, faktūru un formu dažādība ir netverama, un katru gadu tikai papildinās ar jaunām tendencēm.

 

    Stīgas brilles jeb puspilns rāmis

Šāda veida briļļu ietvari, briļļu lēcas ar rāmi aptver tikai daļēji. Parasti pierasts, ka rāmis lēcu aptver pa augšējo lēcas malu, bet mūsdienu modes tendencēm un dizainiem nav noteikumu, līdz ar to pilnīgi jebkura lēcas daļa var nebūt aptverta ar rāmi. Briļļu lēcas savā vietā tiek noturētas ar neilona pavediena palīdzību. Arī šādas konstrukcijas briļļu ietvari ir pieejami daudz un dažādos izpildījumos - no pilnīgi neuzkrītošiem modeļiem, līdz ekstravagantiem, uzmanību piesaistošiem šedevriem, no visa veida materiāliem, visām gaumēm.

 

    Skrūvbrilles

Skrūvbrillēm briļļu lēcas savā starpā ir savienotas ar tiltiņu, un tieši urbumi briļļu lēcās, tāpat kā tiltiņu, arī briļļu kājiņas savieno ar briļļu lēcām un veido vienotu veselumu. Briļļu lēcu neaptver rāmis nemaz. Tiltiņu un briļļu kājiņas bieži izgatavo no izturīgiem un viegliem materiāliem,piemēram, titāna. Šāds briļļu veids ir neuzkrītošs un minimālistisks, tādējādi brilles padarot mūžīgas un nepakļautas modes tendencēm.

 

Briļļu ietvaru ražošanā izmantotie materiāli 

    Acetāts

Celulozes acetāts ir uz neilona bāzes balstīta, hipoalerģiska plastmasa. Acetāta izteiktākās īpašības ir vieglums, izturība un lokanums. Celulozes acetāts izceļas ar visplašākā diapazona bagātīgām krāsām, dažādām apdarēm, un ar tā iespēju būt caurspīdīgam un ar nokrāsu vienlaikus. Strādājot ar acetātu, pastāv iespēja iegūt daudz un dažādas, sarežģītākas un līdz ar to unikālas nokrāsas, slāņos kārtojot caurspīdīgos, krāsainos acetātus un sapresējot to kopā. Celulozes acetāts nav uz naftas bāzes balstīta plastmasa, tieši pretēji, tas ir ražots no dabīgām kokvilnas un koka šķiedrām, tādējādi tas nekaitē apkārtējai videi. Celulozes acetāts ir augstākās kvalitātes plastmasa, kuru izmanto briļļu ietvaru ražošanā. Lai no šī materiāla izgatavotu ietvaru tas tiek presēts, pa kārtām, lielos blokos, no kuriem pēcāk rūpīgi izgriež atsevišķas detaļas, ar rokām tās pulē un, visbeidzot, ar rokām saliek kopā, veidojot gatavu briļļu ietvaru.

 

    Metāla briļļu rāmji

Metāla briļļu rāmju izgatavošana ir saliktu soļu komplekss, kas citreiz var aizņemt pat līdz četriem mēnešiem, lai tos izgatavotu. Metālus, galvenokārt, raksturo vieglums, izturība, elastīgums un to anti-koroziskās īpašības.

 

    Titāns

Titāns ir unikāls materiāls, tas ir nepārspējami viegls, lokans un elastīgs, kā arī ļoti izturīgs. Briļļu ietvaru ražošanā titānu var izmantot tīrā veidā, kā arī sakausējumos, kuros titāns ir vismaz 75% no sakausējuma sastāva. Titānam piemīt ļoti augsta kaļamība, līdz ar to no titāna iespējams izgatavot ļoti smalkus briļļu ietvarus, kurus var saliekt un locīt, tos nesalaužot. Titāns, neskatoties uz to, cik maz materiāla ir izmantots, attaisno tam piedēvēto lokanību, un spēju atgriezties savā sākotnējā stadijā. Nereti tas tiek dēvēts par `materiālu ar atmiņu`. Titāna briļļu rāmji, to augstās stiepes izturības dēļ ir laba izvēle, ja rāmja izvēlē drošība ir galvenais aspekts. Titānu ir ļoti sarežģīti un grūti krāsot, tāpēc bieži vien titāna rāmji ir atturīgās un ieturētās krāsās. Titāns ir izturīgs pret koroziju, kā arī, tas ir hipoalerģisks.

 

    Alumīnijs

Alumīnijs pats par sevi ir dabiski mīksts materiāls, tāpēc bieži vien tas ir lietots kombinējumos ar silikonu un dzelzi. Alumīnijs ir viegls, ar zemu blīvumu, ļoti izturīgs,un anti-korozisks . No alumīnija parasti gatavo augstas klases briļļu rāmjus, ar biezām detaļām. Neskatoties uz vizuāli smagnējiem dizaineru modeļiem, alumīnijs ir viegls, kā arī tas viegli krāsojas, bieži alumīniju ķīmiski anodē,lai briļļu rāmji iegūtu skaistu zelta krāsu, vai dziļi melnu nokrāsu. Alumīnija briļļu nēsātājiem jāpatur prātā, ka tas ir diezgan stīvs materiāls, ar ierobežotu lokanību, toties formu un atšķirīga izskata ziņā tas ir nepārspēts.

 

    Nerūsējošais tērauds

Nerūsējošais tērauds ir tērauda un hroma sakausējums. (Mēdz būt arī citi piemaisījumi) Šis salikums ir ļoti izturīgs, tam piemīt elastība. Nerūsējošais tērauds ir viegli pieejams materiāls, līdz ar to tāda arī ir tā cena. Svara ziņā ar titānu tas nespēj sacensties, toties no nerūsējošā tērauda arī var izgatavot ļoti smalkas un plānas detaļas. Tas nerūsē, ir ļoti izturīgs pret koroziju un nesatur niķeli, padarot to hipoalerģisku, kas ir laba izvēle briļļu nēsātājiem ar jūtīgu ādu. Nerūsējošais tērauds, līdz galam apstrādāts, ir ļoti spožs materiāls.

 

    Niķeļa sudrabs

Niķeļa sudrabu mēdz arī saukt par "Alpaku" vai "Vācu sudrabu". Niķeļa sudrabs, salīdzinot ar citiem, vairāk formējamiem metāliem, ir cietas konsistences. Tas satur vairāk nekā 50% vara, 25% niķeļa, un pārējo daļu sastāda cinks. No vara šim materiālam piemīt lokāmība, no cinka spēks un izturība, bet niķelis tam dod sudrabaino nokrāsu. Kaut arī metāls ir spožs, tas nav parocīgs smalku rāmju gatavošanai, tāpēc to biežāk izmanto detaļu, piemēram, enģīšu, tiltiņu, kājiņu "skeleta", dekoratīvu apdares elementu ražošanai.

 

Briļļu ietvaru izmērs

    Briļļu ietvara izvēlē ļoti svarīga nozīme ir rāmja izmēriem. Lai brilles labi derētu un kalpotu, kā arī pareizi rādītu, tām ir jābūt nēsātājam atbilstošā izmērā. Ja ir sajūta, ka brilles mēdz noslīdēt uz degungala, spiež deniņos vai aiz ausīm, vizuāli ir daudz platākas, vai šaurākas kā nēsātāja seja, visbiežāk šīs ir pazīmes, ka izvēlēto briļļu izmērs nav atbilstošs. "Optikas Centrs" filiālēs pieredzējuši konsultanti un speciālisti palīdzēs Jums atrast pareizo briļļu ietvaru!

Bieži briļļu ietvaru ražotāji briļļu rāmja izmērus norāda uz ietvara.Trīs svarīgākie lielumi ir - briļļu kājiņas garums, briļļu lēcas garums un briļļu tiltiņa garums.
Sadarbības partneri
(c) 2008 Optikas centrs
Izstrāde Webnet